Ktokolwiek wiedział? Ktokolwiek wie?

Ktokolwiek wiedział? Ktokolwiek wie?

      RSSZOZ   intrygujący i tajemniczy skrót. Konia z broną temu kto wie co to oznacza?

Aby nie myśleć długo i po próżnicy przedstawiam - Rada Społeczna Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Zatorze. Kolejne pytanie bo już wiadomo, że takowa Rada istnieje- Do czego służy? Przypuszczam że jest tylko po to aby być, taka idea dla idei. Spróbujmy rozwiać parę wątpliwości. Przed przystąpieniem do merytorycznego rozwikłania sprawy nietaktem byłoby z mojej strony gdybym nie przedstawiła składu osobowego szanownej Rady cokolwiek znaczy Społecznej, a więc:

 

Pani Agnieszka Kuzia - Przewodnicząca Rady Społecznej – przedstawiciel Burmistrza Zatora, radna obecnej kadencji, ,członek Komisji Rewizyjnej, członek komisji Oświaty i Zdrowia , Przewodnicząca Zarządu Osiedla Bugaj, nie pracuje zawodowo. Tak, to ta sama .. i co „ Łyso Wam”- nie wiedzieliście?

 

Pani Urszula Dąbrowska - członek Rady Społecznej – wskazana przez Wojewodę Małopolskiego, radna obecnej kadencji, Przewodnicząca Komisji Oświaty i Zdrowia, Sołtys wsi Rudze, nie pracuje zawodowo. Swoją drogą ciekawa jestem czy Pani radna Urszula zna chociaż nazwisko Wojewody Małopolskiego, który rekomendował ją do tej funkcji.

 

Pani Małgorzata Kajfasz - członek Rady Społecznej, radna obecnej kadencji , Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej , członek komisji Oświaty i Zdrowia, nie pracuje zawodowo.

 

Pani Barbara Gołda - członek Rady Społecznej, radna obecnej kadencji, Przewodnicząca Komisji Budżetowo-Gospodarczej, emerytka.

 

Pani Barbara Zborowska - członek Rady Społecznej, radna obecnej kadencji, członek Komisji Samorządowej, rolnik.

 

      Z całym szacunkiem, prawdziwe polskie kobiety , puch marny a tyle na swoich ramionach. Nie lada wyczynem jest ogarnięcie tylu funkcji naraz , nie narzekając przy tym na los , wręcz przeciwnie prosząc o więcej i więcej. Bo jak tu nie podziwiać tych Pań, które własna piersią wybijają się na czoło peletonu, biorąc na swoje barki tyle obowiązków tylko po to, aby odciążyć tych, którzy nie wiedząc o ogromie tych obowiązków i co jakiś czas próbują konkurować z nimi o prestiż i splendor na łonie całej gminy, bądź też w poszczególnych jej częściach. Ale dość tych pochwał . Zajmijmy się naszą Radą. RSSZOZ pełni funkcję organu doradczego dla dyrektora i opiniującą dla organów gminy. (więcej w statucie ZOZ Zator). Bez względu na różne uśmiechy prawej czy lewej strony twarzy dominuje pełny uśmiech, bo nasuwa się też pytanie , jakie kompetencje doradcze dla Pana Adama Merty, dyrektora ZOZ Zator, mają nasze bohaterki. Z pełnym szacunkiem dla Pań , ale Pan Merta ma w swojej osobie  więcej kompetencji niż wszystkie razem wzięte Panie . Jakie warunki trzeba spełniać i jakie są kryteria doboru do pełnienia tych funkcji . Zapytałam o to Urząd Miasta ale na moje pytanie nie dostałam jasnych odpowiedzi . Po prostu Rada powstała bo przewiduje-nakazuje to ustawa. Kolejny mało kompetentny twór- trzeba dodać w Zatorze , ale mus to mus. Rada Społeczna jest potrzebna, ale czy pełnomocnikami społeczeństwa Zatorszczyzny mogą być tylko radni, którzy jak widać gołym okiem mało integrują się z naszym mieszkańcami? Dlaczego rada została stworzona wyłącznie z radnych/pań? Przecież można było powołać do rady kogoś spoza betonu urzędowego - młodych, kreatywnych i ambitnych nie skalanych nieróbstwem, z pomysłami na funkcjonowanie Ośrodka Zdrowia w Zatorze w dobie wielkiej krytyki również i naszej instytucji Zdrowia.     

      Zakres obowiązków i odpowiedzialne z nich wywiązywanie się to już oddzielna historia i wcale to niej jest bajka. RSSZOZ - organ opiniodawczy następną funkcją Rady - niemało w tym obłudy. Jakież albo czyje mogą być opinie takiej rady?

      Przecież od dawna wiadomo ze w Zatorze wszystko funkcjonuje prawidłowo: Urząd, Rada, instytucje podległe - wszystko zasługuje na pochwalę ale tylko do czasu. Kiedy zaczniemy się zagłębiać w pewne zagadnienia - choćby sprawa zatorskiej szkoły. Okazuje się wtedy, że na pochwały zasługują ale tylko i wyłącznie ludzie, którzy nie bali się głośno mówić a co najważniejsze działać. Jak pokazuje dzisiejsza rzeczywistość osoby o charakterach BMW przy swojej niekompetencji działają na szkodę. Trochę posmutniała moja historia , ale w tym momencie dla wyluzowania sytuacji i aby podnieść władzę na duchu można zacytować niestety mało znanego wieszcza :

 

„….i nie martwcie się włodarze bo chwalą Was, wy burmistrza, a burmistrz Was”

 

Imię i nazwisko do wiadomości redakcji

Komentarze
xxx

04 Czerwiec 2015 20:51

Trzeba sie umiec w życiu ustawic!!! tu radna, tam przewodnicząca i jeszcze sołtys no i członek-kasa sama pcha sie do rąk i to za nicnierobienie!!!! za pełnienie funkcji" społecznych"- zwarte szeregi zatorskiego klanu bezradnych darmozjadów!
kjopek

06 Czerwiec 2015 16:28

A czy istnieje szansa, by ośrodek zdrowia rozwijać także jako coś na kształt centrum medycznego? Budynek ośrodka jest na tyle duży, iż można by tam umieścić również inne usługi medyczne, np. dietetyk, i inne; co ciekawe usługi takie, oczywiście prywatnie, można uzyskać w sąsiednich Babicach.
Przyjaciel

14 Czerwiec 2015 22:15

Aby było tak jak w Babicach ośrodek zdrowia musiałby zostać sprywatyzowany, a na to gmina się nie zgodzi ...
Zostaw komentarz