NASZ (?) POSEŁ BIERNAT.

NASZ (?) POSEŁ BIERNAT.

     Były burmistrz, a obecny poseł z ramienia PiS – Zbigniew Biernat – dostał się do Sejmu RP między innymi za sprawą mieszkańców naszej gminy.To właśnie tu, w naszej gminie Zator, uzyskał ponad 22% wszystkich głosów. I to właśnie głosy Zatorzan zagwarantowały mu poselski fotel (dla przypomnienia – poseł Biernat uzyskał najsłabszy wynik z pośród wszystkich posłów naszego okręgu). Wydawać by się mogło, że jako wieloletni gospodarz tej gminy, tu urodzony i tu mieszkający, jest coś winien swoim wyborcom. A tymczasem…

       Na ostatnim styczniowym posiedzeniu Sejmu odbyło się kilka ważnych głosowań dotyczących bezpośrednio Zatora, a związanych z ustawą budżetową na rok 2016. Dokładnie rzecz biorąc chodziło o przyjęcie poprawek do tejże ustawy. Dwa wnioski dotyczyły spraw drogowych, a więc usprawnienia komunikacji w naszym regionie. Jeden z nich miał na celu pozyskanie dodatkowych środków na realizację regionalnej inwestycji drogowej – Beskidzkiej Drogi Integracyjnej (BDI). W tym głosowaniu poseł Biernat zagłosował na NIE, czyli za odrzuceniem wniosku. Drugie wspomniane głosowanie miało na celu pozyskanie środków z budżetu państwa na budowę obwodnicy Zatora – niezwykle ważnej dla nas, mieszkańców gminy Zator, inwestycji. I jak zagłosował „nasz” poseł? Na NIE. Może dziwne, ale prawdziwe.

       Na stronie internetowej posła Biernata – zbigniewbiernat.pl – w zakładce Program w punkcie 15 czytamy: „Przeznaczenie większych funduszy na budowę dróg, chodników, parkingów i obwodnic”. Drodzy mieszkańcy Zatorszczyzny, znajomi i sąsiedzi – tak właśnie jesteśmy oszukiwani przez Biernata. Papier wszystko przyjmie, ludziom obiecam „złote góry”, a i tak zrobię co chcę – oto filozofia wybrańca Narodu.

        Kolejną sprawą jest bezpieczeństwo powodziowe gminy Zator. Wszyscy pamiętamy choćby tę ostatnią powódź z 2010 r., zalane drogi na terenie gminy, zalaną oczyszczalnię ścieków. Rzeka Skawa to kapryśna, górska rzeka. Ujarzmić ją ma budowany od 30 lat zbiornik w Świnnej Porębie, który pierwotnie miał powstać w ciągu ok. 10 lat. Inwestycja ślimaczy się z powodu braku finansowania. Klub Kukiz’15 zgłosił 2 poprawki do ustawy budżetowej, a dotyczyły one wyasygnowania 70 mln zł na kontynuację prac przy realizacji zbiornika. I tu również poseł Biernat odwrócił się tyłem do swojego matecznika – w obu przypadkach głosował na NIE.

        W miniony piątek, 5 lutego, poseł Biernat wystąpił ze swoją pierwszą interpelacja poselską dotyczącą bezpośrednio Zatora, a skierowaną do Ministra Rozwoju w sprawie rozszerzenia Specjalnej Strefy Ekonomicznej o kolejne grunty gminy Zator. Niestety nie znamy dokładnej treści tej interpelacji, gdyż jeszcze nie została opublikowana na stronie Sejmu.

       Obserwując pracę posła Biernata nasuwa mi się taka smutna konkluzja: posła nie interesują sprawy, które dotyczą jakości, komfortu, a nawet bezpieczeństwa życia przeciętnego mieszkańca naszej gminy. Co tam drogi, co tam powódź – skoro ludzie sobie do tej pory jakoś radzili, to i w przyszłości sobie poradzą. Ale posła interesuje budowanie sobie pomnika za życia. No bo niby czym dla posła Biernata jest Specjalna Strefa Ekonomiczna? To jego dziecko, jego pomnik. Jako mieszkańcy jesteśmy od lat mamieni obietnicami, że co to będzie, jak strefa się rozwinie, jaka świetlana przyszłość czeka gminę. Póki co, zadowoleni mogą być tylko przedsiębiorcy działający w Strefie, bo jakoś wśród mieszkańców nie słychać ochów i achów. Budujmy coraz większy pomnik, rozszerzajmy Strefę, a obwodnicy, która powinna być pierwszą inwestycją w Strefie jak nie było – tak nie ma. Przepraszam, drgnęło. Na stronie internetowej Zatora można przeczytać: Kończy się papierkowa robota w sprawie obwodnicy Zatora. Ta robota powinna być skończona, zanim przystąpiono do budowy Strefy! O problemach z wodą nie wspominam – doświadczyliśmy tego wszyscy minionego lata. A tu masz – poseł na najwyższych szczeblach interweniuje w sprawie rozszerzenia Strefy, w sytuacji braku infrastruktury wokół tej już istniejącej.

         I jeszcze jeden „kwiatek” w dorobku posła Biernata przy okazji uchwały budżetowej. Kluby Kukiz’15 i PSL zgłosiły 2 poprawki dotyczące przekazania dodatkowych środków na leki dla osób, które ukończyły 75 rok życia. Kwota niezbyt oszałamiająca, „raptem” 875 tys. zł. Poseł Biernat w obu przypadkach głosował na NIE.

        Wracamy do programu wyborczego posła Biernata – zbigniewbiernat.pl – w zakładce Program w punkcie 16 czytamy: „Tańsze lekarstwa i refundacja ich zakupu osobom starszym i potrzebującym”. Gratuluję obłudy, panie pośle!

          Poseł Biernat omamił przy okazji wyborów 806 osób – tylu mieszkańców naszej gminy udzieliło mu poparcia. I pytam się – na kogo zmarnowaliście swój głos? Czy o to Wam chodziło? Czy tak Honorowy Obywatel Zatora powinien dbać o swoje gniazdo? O jego mieszkańców? Mamy moralne prawo, a nawet obowiązek, żądać od posła Biernata lojalności wobec nas – mieszkańców Zatorszczyzny. Mają do tego prawo również ci, którzy nie głosowali na Biernata – to wynik demokracji, demokratycznego wyboru. To za nasze pieniądze, tych co na niego głosowali, ale także tych co nie głosowali, sprawuje mandat poselski, a jak wiadomo – kto płaci ma prawo żądać.

 

                                                                                                                      Jan Kowalski z gminy Zator

 

P.S. Wszystkie informacje przedstawione w artykule zostały zaczerpnięte z materiałów opublikowanych na stronie internetowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oraz posła Zbigniewa Biernata (dostęp 08.02.2016 r.).

 

 

 

Komentarze
Mieszkanka gminy Zator

09 Luty 2016 15:28

"spośród" a nie "z pośród" szanowna redakcjo
Mieszkaniec

09 Luty 2016 15:42

Tak to własnie jest z tym panem . Wybierzcie Makucha , a będzie to samo co za biernata a nawet jeszcze gorzej ! Nie chce nikogo faworyzować , ale wybierajcie mądrze !
Wielbiciel

09 Luty 2016 16:22

Mogę sobie to zdjęcie włożyć do cukierniczki, dzieci nie będą mi wyjadać cukru?
I bardzo proszę nie wypowiadania się w artykułach " my wszyscy mieszkańcy " gdyż jestem jednym z mieszkańców i nie zgadzam się z waszą propaganda. . Mówicie o kilku głosowaniach. . Biernat brał udział w prawie 400stu więc opiszęcie wszystkie. . I nie mówcie o najmniejszym poparciu. . Gdyż wasi kandydaci już są po za burtą wyborów na burmistrza. . Haha
Mieszkaniec

09 Luty 2016 19:47

Co mnie interesuje te 400 mnie interesuje to co dotyczy gminy
123

09 Luty 2016 20:14

Do chwili obecnej Biernat brał udział w 715 głosowaniach, z jednego się "urwał" (to chwile temu przeczytałam na stronie sejmowej). To jedno. Po drugie, ty od "żal mi was..." - artykuł chyba nie jest od redakcji - jest podpisany. Po trzecie - do ciebie "żalu" - nikt nie każe ci się zgadzać z - jak to ująłeś - z propagandą portalu. Wystarczy, że zbłądziłeś i uległeś tej jedynej i słusznej propagandzie (ha ha ha). W artykule - to dalej di ciebie "żalu" - wskazano głosowania istotne dla naszej gminy i stosunek do nich księciunia. A po piąte, coś ci się biedaczku ("żalu") z tego zaślepienia jedynym słońcem Zatora pomieszało i chyba nie umiesz czytać ze zrozumieniem (analfabetyzm wtórny to się nazywa) - w artykule nie ma nic o "naszych" kandydatach, za to jest bardzo wyraźnie o "naszym", a zapewne i twoim pośle. Gratuluję wyboru. A w wolnej chwili wpadnij do lekarza, może choć jakieś kropelki na nerwy zapisze? Bo na brak rozumu lekarz nie pomoże.
makarianen

09 Luty 2016 21:04

ten pacynka to tylko naciskacz guzika dla kaczora. na szczęście chociaż ze nie pokazuja go w telewizji
Mieszkaniec

09 Luty 2016 21:27

"dla przypomnienia – poseł Biernat uzyskał najsłabszy wynik z pośród wszystkich posłów naszego okręgu" - poseł Biernat nie uzyskał najniższego wyniku. Chyba, że autor tekstu chce by wszyscy tak sądzili.
qwerty

09 Luty 2016 21:34

To jak to w końcu z tą obwodnicą, na stronie miasta wielki artykuł że koniec roboty papierkowej i biorą się do roboty, tutaj znowu czytamy że Biernat głosował przeciw finansowaniu obwodnicy? Z innej znowu strony obwodnica jest ujęta w programie budowy dróg? Może ktoś to wszystko przeanalizować i zebrać w całość?!
Mieszkaniec

09 Luty 2016 21:47

Głosujcie na makucha to będziecie mieć to samo co przez kilka lat prezentował Biernat
do Mieszkańca

09 Luty 2016 21:51

No właśnie! Nie był ostatni. Był przedostatni. Ale zasadniczo nic to nie zmienia. Sprzedał się preziowi K. za garść srebrników (czytaj: dietę poselską). A nas olał. I tu zasadniczo też się nic nie zmieniło.
do 123

09 Luty 2016 21:55

No w Twoim wypadku nazywa się to debilizm wtórny ;) i dziękuję za gratulacje wyboru ;) a mózg zakup sobie w najbliższej masarni ;) i wybacz że już Ci nie odpisze ale nie rozmawiam z marginesem społecznym ;)
pan burmistrz został posłem i ma za przeproszeniem w 4 litery swoją gmine ważne że on żre z poselskiego koryta
kjopek

09 Luty 2016 23:07

do qwerty Wszystkie te informacje są prawdziwe. Robota papierkowa jest w toku, ponieważ do dalszych działań potrzebne jest coś takiego jak decyzja środowiskowa. Aby ją wydać, czasami konieczne jest przeprowadzenie raportu oddziaływania inwestycji na środowisko, co właśnie jest czynione. A więc (w wielkim uproszczeniu): ustalenia wstępne, projekty -> raport -> decyzja środowiskowa (DŚ) -> zezwolenie realizacji inwestycji drogowej (ZRID) -> przetarg (tutaj parę formuł do wyboru - zaprojektuj i zbuduj (ZIZ), optymalizuj i buduj (OIP), zwykły przetarg) -> wybór wykonawcy (szeregi odwołań, zażaleń, skarg, odrzucenia ofert, itd) -> budowa -> odbiory -> oddanie do użytku. Po drodze wiele czynności, które mogą przyspieszyć/spowolnić projektowanie/budowę (chociażby kupno gruntów). Oficjalnie w Planie Budowy Dróg Krajowych i Autostrad 2014-2023 inwestycja "Obwodnica Zatora" jest wpisana na lata realizacji 2016-2020. Inwestycje zawsze można przyspieszyć, pompując w nią pieniądze. Przy odrobinie woli można by zacząć (hipotetycznie, nie wiem jak dokładnie ma wyglądać harmonogram prac) wykup gruntów już w tym roku. Skoro poseł głosował przeciwko, to znaczy że przyspieszenia nie będzie. O samą obwodnicę bym się nie martwił, do 2020 jest jeszcze sporo czasu ;)
mirka

10 Luty 2016 10:32

oczywiście że jedyną szansą dla zatora jest głosowanie na makucha, pozostali kandydaci to zwykli karierowicze...
do mirki

10 Luty 2016 11:38

Czy możesz rozwinąć swoją myśl? Jaką szansą jest Makuch? Na co? A jakie zagrożenie widzisz ze strony pozostałych kandydatów, których określiłaś karierowiczami? Pewnie coś przegapiłaś, pierwsza tura poza nami, został jeden kontrkandydat i raczej nie jest typem karierowicza. W mojej ocenie - z którą oczywiście nie musisz się zgodzić - Makuch zagwarantuje linię Biernata. I nie wniesie nic nowego. A w Zatorze potrzebne są zmiany. I jak myślisz, kto będzie mieć więcej pary i inwencji: wypalony 55-latek czy świeży 30-latek? A tak na zakończenie - może napiszesz coś na łamach ZF o Makuchu, możliwe, że go wcale nie znamy.
zatorzanin

10 Luty 2016 14:02

Linia Biernata to niby zła? a cóż innego może nam zaproponować swiezy 30 latek ,no chyba tylko swoich ludzi w urzędzie
do zatorzanin

10 Luty 2016 14:34

A ile mial lat Pan Biernat jak zaczynał?
90

10 Luty 2016 14:42

Makuch to człowiek z Podolsza, jakiś czas pracował poza gminą, i jak każdy ma swoje zalety i wady. Na pewno nie będzie sobowtórem Biernata i pewne rzeczy będzie robił inaczej. Podoba mi się podejście Makucha do spraw Zatorszczyzny jak i całej Doliny Karpia, Pan Matyja działa wyłącznie w interesie swojej wsi (choćby patrząc przez pryzmat OSP), więc trudno myśleć o zrównoważonym rozwoju całej gminy pod jego rządami. Ponadto ostatnio Pan Szymon 'zrobił' taki wynik za sprawą głosów z rodzimej wsi, która obecnie jest podzielona pomiędzy dwóch kandydatów, więc Pan Szymon niech sobie oszczędzi wydatków i nieco papieru (czyt. drzew) w kampanii na drugą turę. Z kolei Panu Makuchowi życzę odwagi do zrywania ze złymi nawykami poprzedniego włodarza (teraz, z mandatem od mieszkańców nie trzeba się będzie prostować na każde skinienie poprzednika. Odwagi i charyzmy będzie wymagało przeproszenie się z Wieprzem, który stanowi brakującą płetwę 'dolinowego' Karpia i naturalne scalenie obszaru (Osiek-Tomice) powrót do koncepcji kanalizowania części gminy Wieprz, komunikacja, szkoła zawodowa, remont drogi 781, turystyczna eksploatacja lotniska w Gierałtowicach itp., itd.
kjopek

10 Luty 2016 15:46

90 - podoba mi się to co piszesz o Wieprzu. Jakby nie patrzeć, to ta gmina mogłaby sporo pomóc naszej oczyszczalni poprzez dorzucenie jej ścieków, a co za tym idzie, zmniejszenie całkowitych kosztów utrzymania. Reszta to raczej mrzonki - komunikacja gminna w tym momencie leży, zaś budowa komunikacji między gminnej to całkiem inny wymiar działań. Szkoła Zawodowa - dobra idea, ale na jak długo? Co do turystyki - gmina, moim zdaniem, powinna stawiać na lekki przemysł (strefa), usługi, one są mocniejszym motorem napędu niż turystyka. Gdyby nie parki rozrywki, to rejony te nadal byłyby nieodkryte na mapie Polski.
pablo

10 Luty 2016 19:34

Jestem zatorzaninem ale kilkunastu lat mieszkam kilkadziesiąt kilometrów od Zatora i obserwuje wszystkie zmiany z dalsza. Tylko ślepy nie zauważy zmian. Przez kilkadziesiąt lat Zator był zapomnianym przez wszystkich miastem. Jedyny duży zakład pracy to był Caritas a wcześniej cegielnia. Teraz myślę że dzięki strefie ponad 200 osób ma prace- oczywiście ktoś napiszę że za małe pieniądze ale płace kształtuje rynek. Jak będzie brakowało rąk do pracy(bezrobocie poniżej 4%) wtedy płace pójdą w górę. Pewnie lepiej narzekać i żyć z zapomogi. Ja uważam że Biernat zrobił dla gminy więcej niż ktokolwiek po wojnie.
robert

10 Luty 2016 21:25

Zgadza się. . Jak Biernat zaczynał dowodzenie gmina na miejscu dzisiejszego największego parku rozrywki w Polsce i strefy ekonomicznej rosły zboża lub kukurydza. . Ludzie po prostu z zazdrości że ktoś coś potrafił zrobić. . Szydza.
bez narzekań

10 Luty 2016 21:52

Pablo, nie odbiera się zasług ZB. Wpadł w dobry czas - pieniądze UE. Skorzystaliśmy na tym. Nie umniejszając zasług, trzeba jednak podkreślić, że wielu ludzi pamięta mu mnóstwo zła, które wyrządził. Wielu wskazuje na pewne -by ująć delikatnie- układy personalne, z którymi czas skończyć. Stąd też chyba tak duże jest parcie na zmiany, których MM nie jest w stanie zapewnić, bo jest on człowiekiem -niestety- z TAMTEJ ZMIANY. Do "90": pomysły masz dobre, ale dlaczego nie lubisz P. Szymona? Ja myślę, że obaj kandydaci mają równe szanse, nie dyskredytuj nikogo. Zostawmy wybór mieszkańcom.
do Pablo

11 Luty 2016 18:17

Czytam Twój komentarz i przychodzi mi na myśl pewne skojarzenie. Odwiedzasz na pewno wiele miejsc, domów. Są domy bardzo skromne (by nie powiedzieć biedne), ale wchodząc do nich, czujesz się swojsko, odczuwasz panującą tam miłość, życzliwość, więź między ludźmi. I są domy inne: bogate, nowoczesne, a wieje w nich chłodem, a ludzie w nich patrzą na siebie wilkiem, mówią przez zaciśnięte zęby lub obdarzają się ironicznym uśmiechem, stwarzając jednocześnie pozory, że wszystko jest ok. Kiedy o takie domy otrzesz się sporadycznie, nie dostrzeżesz w nich tego, co prawdziwe. Ocenianie zatorskiej rzeczywistości z perspektywy iluś tam kilometrów jest -wierz mi- nieco mało dokładne i bardzo powierzchowne. Wiele się zmieniło - fakt. I myślę, że czas na kolejne zmiany. Niektórzy już byli. Zrobili, co mieli zrobić. Czas na innych. Kiedyś, wiele lat temu o fotel burmistrza zawalczył ktoś, o kim niewiele wiedzieliśmy. Dostał nasz kredyt zaufania. Zator -jak sam zauważasz- skorzystał na tym. Może właśnie czas na powtórkę z rozrywki. Kto wie, do czego zdolny będzie młody i pełen zapału kandydat? Czasem warto zaryzykować.
Mark Twain - cytat

11 Luty 2016 21:19

"Polityków i pieluchy trzeba zmieniać z tego samego powodu". Jakiego? - to już dopowiedzcie sobie sami :)
w imieniu Pablo

12 Luty 2016 07:30

Ja mieszkam z Zatorze i mam podobne zdanie do Pabla. Wiele się zmieniło i wybieranie 'Kota w worku' (bo jedynie tak można patrzeć na SM w świetle jego kampanii i działalności w Radzie Miejskiej) na tym etapie rozwoju gminy, kiedy potrzeba doświadczonych ludzi w sięganiu po środki z budżetu UE może się skończyć zaciągnięciem hamulca ręcznego w wyścigu o lepsze jutro dla mieszkańców...
do 90

12 Luty 2016 09:07

"90" zastanow sie co piszesz oszczedzic papieru ?? czy ona jest powywieszany jak MM na kazdym drzewie? no chyba nie MM ochrona srodowiska 2000 a kazde drzewo kaleczy! ogarnij sie!
do "w imieniu Pablo"

12 Luty 2016 11:26

"(...)sięganiu po środki z budżetu UE może się skończyć zaciągnięciem hamulca ręcznego w wyścigu o lepsze jutro dla mieszkańców..." - hamulec może być wcześniej zaciągnięty niż myślisz, patrząc na to jak zbudowany jest obecny budżet, jak wysokie jest zadłużenie oraz ile wpływów jest szacowanych ze sprzedaży działek (gruntów), które niestety ostatnio marnie się sprzedają. Dodaj to tego ewentualne problemy z ZGK i zaczyna się robić ciekawie.
do "do 90"

12 Luty 2016 15:22

" MM ochrona srodowiska 2000 a kazde drzewo kaleczy! ogarnij sie" własnie wróciłem ze spacer na terenie jednej z wiosek gminy zator.....jakoś widziałem wiele drzew a żadnego plakatu...jedno nawed obszedłem w około.....bo pomyślałem przeciez chyba nikt nie kłamie....ale okazało sie jak zawsze że propaganda nadal trwa....zobaczył pewne jeden plakat gdzeis na drzewie (chociaz ja nie widziałem) i wszystko wyolbrzymia...i tak jest z każdą propagandą u was...:) z igły widły:)
dobrze radzący

12 Luty 2016 17:35

Dajcie już spokój z tą nienawiścią do urzędujących, jak nie Biernat na tapecie ,to radni ,szkoła, teraz znowu kandydat na burmistrza wam się nie podoba jak tak dalej pójdzie to zatorzanie przestaną czytać zatorskeifakty będziecie się nawzajem nakręcać w swoich wspaniałym gronie.
JAKA NIENAWIŚĆ?

13 Luty 2016 19:11

Dlaczego odbierasz próbę rozliczenia pOsła z wyborczych obietnic jako nienawiść? A dlaczego nie zapytasz go o zwykłą uczciwość, taką chrześcijańską? I jeszcze taki cytat "...Ósme przykazanie każe nam zrozumieć, że wszystko, co opiera się na fałszu i obłudzie, jest tymczasowe - nigdy nie stworzy trwałych wartości. A kłamstwo - potrafi przekreślić wolność i godność człowieka..." (źródło: www.opoka.org.pl - dla wyjaśnienia - Opoka została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski )
wyborca

15 Luty 2016 11:08

Byłem swego czasu na spotkaniu wyborczym Pan Biernata na burmistrza. Po jego przechwałkach co on nie zrobił i co jeszcze zrobi padło proste pytanie dlaczego w jednej z wiosek gaśnie światło o 24.00 a w innych miejscowościach się świeci. Czy mamy dwa gatunki mieszkańców (gorszy sort można by zapytać). Na to padła odpowiedź ze z tym to należy się zgłosić do rady gminy. To gdzie on był jak głosowano za takim lub innym rozporządzeniem. Jak dobrze to ja, a jak komuś coś nie pasuje to do rady gminy bliżej nieokreślonej osobie.
Niezależny

17 Luty 2016 18:40

http://www.wadowice24.pl/nowe/pieniadze/3770-chrzaszcz-juz-nie-przeszkadza-w-inwestycji-budowa-ronda-rusza-pelna-para.html "Budowa ronda to tylko pierwsza faza większej inwestycji jaka jest powstanie obwodnicy miasta." Widać, że rzetelność dziennikarska nie ma z tym portalem nic wspólnego. Gdyby chociaż ktoś chciał sprawdzić, zapytać jak wygląda sprawa z obwodnicą. Oczywiście lepiej narzekać... ot to cała polityka tego portalu. Ciekawe czy autor tego tekstu chociaż przeprosi za stek kłamstw, które tutaj napisał.
do Niezależnego

17 Luty 2016 19:46

Sprawdziłem - to wszystko prawda, nie ma żadnego kłamstwa. Poczytaj sobie stenogramy z posiedzeń sejmowych - są na stronie Sejmu. Wymaga to trochę wysiłku, w tym także intelektualnego - stać cię na to? To nie Kowalski (?) nas roluje, tylko Biernat. I to on powinien nas przeprosić. A tobie jak widać ta prawda o "dobrej zmianie" nie odpowiada. Mnie też. Bo ona wcale nie jest dobra, ale to czas pokaże.
kjopek

17 Luty 2016 20:56

Niezależny – ale o co dokładnie Ci chodzi? Budowa ronda miała być przeprowadzona niezależnie od budowy obwodnicy, w związku z brakiem decyzji co do jej powstania, a koniecznością połączenia strefy, parku, z DK 44. (Co najistotniejsze – kasa na rondo pochodzi z Zatora i chyba Powiatu, a nie z Warszawy). Przez ten czas droga omijająca Zator znalazła się na rządowej liście PBDKiA, nie ma jednak środków na rozpoczęcie prac przy tym trakcie. Ba, rodno miało być przejezdne na jesień 2015 roku, zaś zakończenie wszystkich prac miało nastąpić do końca stycznia br. Teraz mówi się może o wakacjach… Jak na razie obwodnica jest wpisana na listę projektów, nie ma decyzji środowiskowej (ma zostać wkrótce wydana, zobaczymy czy ekolodzy się do czegoś nie przyczepią, skoro jest to teren sąsiadujący z Naturą 2000). Jakiekolwiek środki „rządowe” mogłyby przyspieszyć inwestycje – papierologia, może wykup gruntów? Niestety, Rząd kasy nie ma, jest program 500+, trzeba wprowadzać nowe podatki, a inwestycje drogowe muszą poczekać. Nie należy zatem łączyć budowy ronda z budową obwodnicy, bo przy bardzo złych wiatrach to pierwsze może być przez parę lat jedynym elementem zachodniego obejścia naszego miasta. PS Wiadomo dlaczego ostatnio sporo drzew w Zatorze jest wycinanych? Jana Pawła II (jeszcze rozumiem, chodnik), ale Różana?
:)

28 Luty 2016 20:08

Odnośnie głosowań to poczytajcie na temat Dyscypliny Partyjnej. Stety niestety jak należysz do jakieś partii to musisz głosować tak jak Ci każą. A gdyby nie Biernat (broń Boże ideałem nie jest) to mieszkalibyśmy we WSI Zator podłączonej do Przeciszowa. A tymczasem jak ktoś ma łeb na karku to powinien widzieć perspektywy jakie daje rozwinięte przez niego miasto. Agroturystyka przede wszystkim i to jeszcze za dotacje, które w Zatorze możesz (dzięki niemu) pozyskać:) Podsumowując: w dzisiejszych czasach nikomu nie dogodzisz, ale chłop zrobił kawał dobrej roboty:)
Zostaw komentarz