Odpowiedź na interpelację nr 15825

Odpowiedź na interpelację nr 15825

Odpowiedź na interpelację nr 15825

w sprawie budowy obwodnicy Zatora w ciągu drogi krajowej nr 28

Odpowiadający: podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Marek Chodkiewicz

Warszawa, 25-10-2017

Szanowny Panie Marszałku,

w odpowiedzi na interpelację nr 15825 Pana posła Zbigniewa Biernata w sprawie budowy obwodnicy Zatora w ciągu drogi krajowej nr 28, przedstawiam następujące informacje i wyjaśnienia.

Uprzejmie informuję, iż przedmiotowa inwestycja polega na budowie obwodnicy miejscowości Zator w ciągu drogi krajowej nr 28 klasy GP na długości 2,066 km, w województwie małopolskim.

Projektowana inwestycja wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu w korytarzu dróg DK 28 i DK 44 oraz poprawi układ komunikacyjny. Realizacja inwestycji spowoduje przeniesienie ruchu tranzytowego poza obszary zabudowane oraz wpłynie na poprawę warunków ekologicznych osób mieszkających w korytarzu ww. dróg.

Inwestycja ujęta została w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.) w ramach limitu 135 mld zł i będzie realizowana w systemie „projektuj i buduj”. Aktualnie realizowany jest proces przygotowawczy dla ww. inwestycji. W ramach tych prac w dniu 28 kwietnia 2016 r. uzyskano decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji inwestycji. Decyzja ta stała się ostateczna w dniu 16 sierpnia 2016 r.

Odpowiadając na pytania Pana posła informuję, iż dla ww. inwestycji planowane jest:

- uzyskanie Koncepcji Programowej w IV kwartale 2017 r.,

- wszczęcie postępowania przetargowego na realizację inwestycji – w IV kwartale 2017 r.,

- podpisanie umowy z wykonawcą – w IV kwartale 2018 r.,

- uzyskanie decyzji ZRID – zezwalającej na realizację inwestycji – w IV kwartale 2019 r.,

- rozpoczęcie robót – w I kwartale 2020 r.,

- zakończenie realizacji inwestycji – w IV kwartale 2021 r.

Z wyrazami szacunku,

Marek Chodkiewicz

Podsekretarz Stanu

Komentarze
Napoleon

02 Listopad 2017 18:15

księciunio vel napoleon - bo podobno tak kazał się nazywać: już 15 lat temu obiecywał wybudowanie obwodnicy , a dopiero teraz mamy konkrety. Czyli wtedy oszukiwał tylko po to żeby wygrać wybory, a teraz jest orędownikiem i pisze interpelacje dla OWD. Wstyd mi, że dałem się na to nabrać ale to już ostatni raz, więcej nie oddam głosu na niego bo mnie po prostu oszukał.
X

07 Listopad 2017 09:33

Orędownikiem? (Obwodnica Zatora jest chyba jedną z najtańszych inwestycji drogowych planowanych do wybudowania z pieniędzy państwowych. Nie mylić z obwodnicą np Podolsza ta idzie z Województwa.) Pomimo że jest to dosłownie pryszcz, pokazuje jak nasz poseł NIC nie może. Nie ma żadnego wpływu na nic, nie jest w stanie nic tutaj przyspieszyć a wszystko zależy od dobrej woli GÓRY. Może niestety tylko napisać interpelacje - szkoda. Panie pośle jeśli Pan to czyta - co z Via Toll na drodze krajowej 44? Trasa Zator - Skawina jest dosłownie rozjeżdżona przez TIRy - proszę coś z tym zrobić!!
księciunio

07 Listopad 2017 19:23

a co ja mogę, prezio o wszystkim decyduje ja nawet nie mogę meldować
głupek 007 MARIA

12 Listopad 2017 23:20

Może jestem i głupia, może śmieciem i pajacem ale nie będę całowała butów kaczora- bo to jest obrzydliwe. JA nobliwa już kobieta oczekuję uczucia serdeczności i zrozumienia, a nie k...stwa politycznego. Jak długo jeszcze nasz księciunio vel napoleon będzie oszukiwał nas , że miód i manna płyną z nieba dla dobra Zatora. Księciunio wielokrotnie już oszukał NAS, a teraz podobno chce wracać do Zatora. Szmata, która oszukała NAS mieszkańców ma czelność prawić morały o "wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy" .LUDZIE nie dajcie się omamić diabłu w ludzkiej skórze , on już dość nakradł i wymusił nad panującym przyłącz wody, gazu, prądu i wybudowanie drogi do swojego dworku w Laskowej, ZA NASZE PODATKOWE PODATKI. Wstyd, że obecnie panujący burmistrz przykłada do tego swojej ręki, prawdopodobnie MUSI bo sam ma nie czyste sumienie i jest zależny od księciunia. Ktoś pisał o meblach holenderskich -to tak po prawdzie przywłaszczył ich sobie podobnie jak fotel dla mamusi w Smolicach. LUDZIE OCKNIJCIE SIĘ OSZUŚCI RZĄDZĄ GMINĄ, a wy musicie płacić podatki za ich oszustwa i kradzieże. Jak długo jeszcze będziemy utrzymywać OSZUSTÓW. Może ktoś nazwie mnie głupią ale ja swoją mądrością kobiety mówię dość OSZUSTWOM W TEJ GMNINIE. Jeśli dacie się oszukać fałszywym "prorokom" ksieciuniowi oraz panującemu to nie narzekajcie, że w Zatorze jest tak dobrze?. Pytam -kiedy fotel ze Smolic wróci do Zatora, kiedy meble holenderskie z Podolsza wrócą do Zatora, kiedy AGD księciunia wróci do Zatora. Ja wiem, że prawda boli ale ból jest mniejszy kiedy jest spowiedź i zadośćuczynienie jest publiczna, a nie w konfekcjonale. Biedni ludzie poprą was jak się ukorzycie ze swoich złodziejstw. SEN ZŁODZIEJA JEST KRÓTKI I BOLESNY. 007 MARIA.
0

13 Listopad 2017 13:26

jaki dworek?
laskowiak

13 Listopad 2017 20:55

0 - pytaj u nas na Laskowej, podadzą Ci dokładny adres i miejsce, a trafić nie jest trudno, pytaj również ile księciunio ma na Laskowej hektarów, gdzie są położone i jak je kupił?. Przyjedź, zobacz sam. Czy to wszystko z pensji na stołku chyba nie!!! Laskowa jest pięknie położona, szkoda tylko że księciunio wstrzymał jej rozwój próbując zlikwidować szkołę w Laskowej. My Laskowianie pamiętamy o tym ale cóż z tego kiedy Laskowa to pół jego rodziny i tak go poprą. Spytaj na Laskowej co się stało ze stacją wodociągową -też Ci ją pokażą, ruina aż bolą oczy. Księciunio jest "zasłużony dla zatora" ale nie dla nas w Laskowej. A tak poza tym szkoda mówić, jak był Andrzej Kajdas to było uczciwie, a teraz szkoda mówić. Matactwa familijne,teraz Laskowa ma 7 lat chudych ale nie dla księciunia.
Zostaw komentarz