Wywiady portalu…

Wywiady portalu…

       Redakcja Zatorskiefakty.pl przekazuje do publicznej wiadomości że kolejnym wywiadem który miał ukazać się na naszym portalu,miał być wywiad z Panią Agnieszką Kuzia radną obecnej kadencji, członkiem Komisji Rewizyjnej, członkiem Komisji Oświaty i Zdrowia, Przewodniczącą Zarządu Osiedla Bugaj, Przewodniczącą Rady Społecznej Zakładu Opieki Zdrowotnej w Zatorze . Wystąpiliśmy z zapytaniem do Pani Radnej o możliwość przeprowadzenia takiego wywiadu.  Ponieważ trudno nam zrozumieć sytuację w której postawiła nas Pani radna, a nie chcąc wyciągać pochopnych wniosków poniżej cytujemy treść odpowiedzi z jej strony, do Państwa przemyśleń. Szanujemy decyzję Pani radnej i życzymy wielu sukcesów w życiu społecznym, zawodowym i prywatnym.

       

       „ W odpowiedzi  na Państwa prośbę, dziękując za zaproszenie i zainteresowanie moją działalnością  jako radnej, uprzejmie informuję, że  nie zamierzam skorzystać z powyższego i nie jestem zainteresowana udzieleniem Państwu wywiadu”.

Radna Agnieszka Kuzia    

 

                                                                                                                                         Redakcja Zatorskiefakty.pl

 

Komentarze
mieszkaniec

15 Czerwiec 2015 14:34

Cóż, nie dziwi fakt że strach przed niewygodnymi pytaniami skłania do tchórzostwa , ale niepokojacy jest lekceważący stosunek tej osoby do sprawowanej funkcji a tym samym do mieszkańców-przecież to dla nas- "rzekomo"- podejmuje swoje działania. Skąd zatem u bezradnej radnej ten brak ochoty do dialogu? Czy poza korzyściami finansowymi coś jeszcze szanowną "radną" interesuje?
fan

15 Czerwiec 2015 18:00

Aga? nie było Cię stać aby sklecić kilka mądrych zdań!!!! Jak ty zabierasz głos na radzie? chyba, że się nie odzywasz............ Nie na taką radną głosowałem. fan
zatorzanin

15 Czerwiec 2015 19:24

Zgadzam się z opinią " mieszkańca", choć mam nadzieję, że pozostanie w tle zaowocuje prawdziwymi konkretnymi działaniami. Jednak trudno sobie wyobrazić , że ktoś bierze na siebie funkcje społeczne i wynikające z nich obowiązki i tchórzy w wywiadzie? Uważam, że jak ktoś działa z pełną odpowiedzialnością swoich obowiązków, to nie powinien mieć żadnych oporów do wyzwań i też wywiadów - bo po co? Robi swoje jak najlepiej potrafi, niczego się nie wstydzi i potrafi z wszystkimi rozmawiać! Jednak " Poznać innych, to inteligencja. Poznać siebie, to prawdziwa mądrość. Opanować innych, to siła. Opanować siebie, to prawdziwa moc". L.T
zatorzanin

15 Czerwiec 2015 19:24

Zgadzam się z opinią " mieszkańca", choć mam nadzieję, że pozostanie w tle zaowocuje prawdziwymi konkretnymi działaniami. Jednak trudno sobie wyobrazić , że ktoś bierze na siebie funkcje społeczne i wynikające z nich obowiązki i tchórzy w wywiadzie? Uważam, że jak ktoś działa z pełną odpowiedzialnością swoich obowiązków, to nie powinien mieć żadnych oporów do wyzwań i też wywiadów - bo po co? Robi swoje jak najlepiej potrafi, niczego się nie wstydzi i potrafi z wszystkimi rozmawiać! Jednak " Poznać innych, to inteligencja. Poznać siebie, to prawdziwa mądrość. Opanować innych, to siła. Opanować siebie, to prawdziwa moc". L.T
mieszkaniec

15 Czerwiec 2015 19:32

A to dobre! Kolejna radna zdaje się być bezradna w obliczu pytań portalu internetowego! Jako mieszkaniec Zatora byłbym zainteresowany odpowiedziami pani radnej, która ma reprezentować innych mieszkańców, bo została przez nich wybrana! Pani radna nie występuje w swoim imieniu, jest już osobą publiczną! Czyżby już zapomniała?
zawiedziony (?)

15 Czerwiec 2015 19:34

Pani (bez)radna najwyraźniej zapomniała przez kogo i po co została wybrana. Dla przypomnienia - ustawa o samorządzie gminnym w art. 23 ust.1 mówi "...Radny utrzymuje stałą więź z mieszkańcami ...". A właśnie nie kto inny, tylko mieszkańcy gminy tworzą ten portal. Więc jaką więź Pani utrzymuje z mieszkańcami? Z nami? Na dyżurach radnych, których nie ma? Może z kilkoma sąsiadami, ale to jeszcze nie gmina. Oburzająca jest arogancja Pani radnej "...nie jestem zainteresowana udzieleniem Państwu wywiadu...". A komu Pani zechce łaskawie udzielić wywiadu, jeśli nie przedstawicielom mieszkańców gminy Zator? I właściwie mnie to nie dziwi, a tylko utwierdza w przekonaniu o braku kompetencji Pani radnej jako osoby - bądź co bądź - publicznej. No bo gdyby miała Pani jakiekolwiek kompetencje, to zapewne miała by Pani coś do powiedzenia, a tak bezpieczniej jest schować głowę w piasek (tyle, że wtedy wystaje inna część ciała). Ale być może jestem w błędzie i Pani radna jest wybitną specjalistką w zakresie oświaty, zdrowia no i jeszcze controllingu. A wyborcy to stado baranów, którzy i tak na niczym się nie znają. Tyle, że w tym przypadku pPani radna może grubo się pomylić! Cóż, srebrniki z diety to nie dożywocie, ale póki co wpadają do kieszeni (dieta Pani radnej to co najmniej 580 zł miesięczne + zapewne jakieś "drobne" za udział w Radzie Społecznej Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej), więc po co się wysilać i jeszcze jakiś wywiadów udzielać? Wszak za to nie płacą... Zdrowia życzę Pani radna! No i wyciągnięcia wniosków z zaistniałej sytuacji. Wszak na naukę nigdy nie jest za późno. I ze szczerych życzeń wyszedł chichot losu, gdyż Pani radna jest w naszej Radzie członkiem Komisji Oświaty i Zdrowia. PS. Niech Pani nie zapomina, że to my - mieszkańcy gminy Zator - zrzucamy się na Pani dietę radnej. I nie tylko Pani, innych radnych również. A to już zobowiązuje, gdyż w tej sytuacji Pani "praca" już tak do końca społeczną nie jest, choć powinna być dla społeczeństwa. Zresztą sama Pani tego chciała, kandydując w wyborach.
Lucyna

15 Czerwiec 2015 20:36

Moja reakcja na odpowiedź Pani radnej : https://www.facebook.com/humorcabron/videos/1084868131529147/?pnref=story
loba

15 Czerwiec 2015 21:13

Mówiłam żeby wywiady przeprowadzać z mądrymi ludźmi, a nie z tymi którzy nic nie mają do powiedzenia. Że też mieszkańcy wybierają takich ludzi. A na RADZIE nie zabiera głosu bo ta rada od 3 kadencji nie dyskutuje tylko podnosi ręce. Droga Redakcjo proszę sprawdzić ile radni za kadencji przewodniczącego Orlickiego napisali uchwał i złożyli jako Rada. Założę się że będzie to liczba 0 ale mogę się mylić więc proszę sprawdzić.
do loba

15 Czerwiec 2015 22:08

Teraz trzeba, aby mądrzy ludzie chcieli kandydować....
mieszkaniec

15 Czerwiec 2015 23:02

Drodzy zatorzanie- za wysokie progi dla nas do wielce możnowładnej bez-radnej -po raz kolejny strzela sobie w kolano! Droga Agnieszko-radnym się tylko- bywa!
oburzona

22 Czerwiec 2015 12:36

Ten Portal powstał chyba tylko po to, aby szkalować niewinnych ludzi, bardzo oddanych temu społeczeństwu. Ale co mogą o tym wiedzieć moi przedmówcy? MALKONTENCI, którym wiecznie wszystko się nie podoba. Byle tylko zjadliwie atakować innych. I na pewno czerpią z tego przyjemność. Zastanawiam się jednak, czy mogą spać spokojnie. To co wypisują to jakaś żenada. Wcale się nie dziwię, że radna odmówiła wywiadu do tego portalu, który nic twórczego i dobrego nie wnosi dla tego społeczeństwa, jest niewiarygodny i z góry nastawiony na niesprawiedliwą krytykę i obmowę. Widać, osoby które prowadzą ten portal nie mają nic lepszego do roboty. O poziomie tego portalu świadczą wpisy osób, które prawdopodobnie nie wiedzą w jaki sposób wyładować swój stres i robią to w taki prostacki i żenujący sposób. Na szczęście jednak , co widać po ilości oddanych wpisów , że większość naszego społeczeństwa jest mądra i nie szuka taniej sensacji tam gdzie jej nie ma .
kjopek

22 Czerwiec 2015 19:38

Droga Pani Oburzona Przeczytałem tekst parokrotnie, ten zawarty w wiadomości jak i Pani, i nie wiem, może nie jestem dobry z języka polskiego, jednak nie doszukuję się w tym artykule objaw szkalowania. Tym bardziej stwierdzenie "niewinnych" ludzi, jest po prostu śmieszne. Radny to osoba publiczna, "na językach", więc nawet na poziomie gminnym takowymi osobami mogą interesować się media. Demokracja objawia się różnorodnością, swobodą wypowiedzi, stąd powstają portale chwalące, jak i monitorujące, często krytykujące, rządzących. Sama Pani wypowiedź to przejaw wolności słowa. Co do taniej sensacji - sprawa zatorskiej szkoły, ośrodka zdrowia czy monitoring budżetu gminy to Pani zdaniem żenada?
mieszkaniec

22 Czerwiec 2015 20:36

Żenadą to jest wypowiedź Pani Oburzonej, ta Pani wiedziała że zostając radną staje się osoba publiczną . Od pani radnej należy się informacja mieszkańcom jak psu buda na zimę. Nikomu nie robi łaski. Zawsze może zrezygnować z funkcji. A pani Oburzona niech szuka taniej sensacji u siebie w domu - trzeba bronić władzy bo mam prace w gminie.
do oburzonej

23 Czerwiec 2015 23:27

Pani oburzona -jak wynika z wypowiedzi zalicza się pani do grona" szukających taniej sensacji " o czym świadczy pani wpis -no nie wstyd pani?
do oburzonej raz jeszcze

25 Czerwiec 2015 20:20

Szanowna Pani Oburzona, gdyby była Pani łaskawa uzasadnić, na czym polega wg Pani oddanie Pani (bez)radnej temu społeczeństwu. Bo jak na razie to ogranicza się do podnoszenia łapki do góry na sesjach (niekoniecznie w zrozumiałych dla radnej sprawie) i przed siebie - po dietetyczną kasiorkę. Minęło ponad pół roku od wyborów i jakoś w protokołach z sesji nie doczytałem się jakiejkolwiek inicjatywy radnej, czy choćby interpelacji. Oddanie społeczeństwu nie polega na popieraniu jedynie słusznej (?) linii Pana i Władcy na Zatorze, to także kontakt z mieszkańcami gminy, nawet z tych najodleglejszych od Placu Marszałka Piłsudskiego miejsc. A w mojej okolicy jakoś Pani radnej nie dostrzegłem, więc może oddaje się jakiemuś innemu społeczeństwu?
Zostaw komentarz