Zatorska polityka ignorancji ...

Zatorska polityka ignorancji ...

    Jak to nazwać  ignorancją, brakiem szacunku dla swoich dla wyborców czy po prostu bezczelnością. Po co wybraliśmy radnych .

Chyba po to żeby z sesji na sesje uszczuplali kasę  gminną, de facto z naszych pieniędzy pobierając dietę. Jak długo będziemy patrzeć jak grono wzajemnej adoracji będzie podejmować niejednokrotnie  bardzo strategiczne decyzje dla gminy bez jakichkolwiek  konsultacji społecznej bez zapoznania się z opinią ekspertów bez rozmowy nawet między sobą. Pomijając fakt że kontakt z radnymi jest utrudniony, nie posiadają telefonów służbowych ,nie posiadają skrzynek e-mailowych, to czy ktoś z naszych czytelników zna sytuację kiedy to radna bądź radny zorganizował zebrania mieszkańców  ze swoją osoba choćby nawet w swoim okręgu wyborczym? Spotkania takie powinny być dla nich naturalnym tokiem egzystencji jako radnych.  Wracając od meritum. Zaczynają wypływać sprawy pełne kontrowersji. Dlaczego w trakcie trwającej już sesji wrzuca się pod głosowanie uchwała nr XXII/209/16 Rady Miejskiej w Zatorze z dnia 23 czerwca 2016 r. w sprawie wydania opinii do projektu zmiany granic obszaru specjalnej ochrony ptaków „Dolina Dolnej Skawy” PLB 120005 na terenie Gminy Zator , która nie była   procedowana  w porządku obrad komisji wspólnej Rady Miasta , a przedstawiona na Sesji Rady Miasta w dniu 23 czerwca 2016 roku  (nie było jej w porządku obrad Rady Miasta) jest przez radnych opiniowana pozytywnie, szybko i po cichu . Czyżby obecna poprawność polityczna. To kpina z mieszkańców zatorszczyzny oraz  grup społecznych ściśle związanych z pewnymi czynnikami mającymi  tu wpływ na ich egzystencję.  Jak można opiniować pozytywnie tak strategiczną  uchwałę wrzuconą nagle pod obrady bez jakichkolwiek konsultacji z zainteresowanymi grupami. Podkreślę że uchwała ta może mieć bardzo duży wpływ na dzierżawę lub sprzedaż kolejnych terenów zielonych, naszej gminy , które mogą  podzielić losy Zbiornika Piastowskiego i jego okolic. Należy zadać pytanie z gruntu rzeczy potrzebne w tym miejscu. Kto ma w tym wszystkim  bezpośredni interes, bo nie sądzę że mieszkańcy. Urząd ? Może jeszcze ktoś inny? Kolejny raz radni ze swoim przewodniczącym okazali się bezmyślnym stowarzyszeniem w którym zasadniczym celem jest okienko na parterze budynku Urzędu  Miasta . Do tematu będziemy wracać.

Komentarze
bez

27 Lipiec 2016 21:42

Tego nie da się komentować :(. Po prostu ręce opadają...
Olo

29 Lipiec 2016 06:35

Proponuję przeprowadzać głosowania po nocach 3 rano będzie bardzo odpowiednią porą.
zmiennik

29 Lipiec 2016 17:53

Czyżby wydawało się Wam, że zamiana Biernata na Makucha coś wniesie pozytywnego dla mieszkańców, jeśli tak myśleliście to macie to co mamcie.
ZATORCYRK

30 Lipiec 2016 21:06

W telewizji papież ale nie da się oglądać bo trzeba słuchać Energylandii - ZATORCYRK. Kolejna noc z muzyką disco !!! Policja głucha, radni głusi, władza głucha - nikomu nie przeszkadza, że dudni i huczy!!!
wiedzący

30 Lipiec 2016 21:29

Kto bogatemu zabroni. No, niestety wybraliśmy władzę głuchą na ludzi. Cierp ciało jak żeś chciało.
iga

30 Lipiec 2016 23:47

Ludzie ,czy nikomu nie przeszkadzają te wrzaski o północy z"naszego"wspaniałego parku rozrywki?Przechandlowali spokój za 1 złoty polski...................
spławik

31 Lipiec 2016 15:14

A teraz przehandlują tęczak i będzie jeszcze weselej.
dyzio

31 Lipiec 2016 22:01

Ten koncert w Energy w noc sobotnią, kiedy 50 km od nas ludzie z całego świata spotykają się na modlitwie uważam za skandaliczny.Słychać było te wrzaski w promieniu 6 km. W Zatorze mieszkają nie tylko młodzi, ale również ludzie starzy i często chorzy. Ludzie ludziom zgotowali taki los! Strach pomyśleć co nas czeka.
elo

31 Lipiec 2016 22:51

Wzywacie Policje że Energylandia zakłóca ciszę nocną?
Mieszkaniec

04 Sierpień 2016 20:30

zaczniemy wzywać
elo

07 Sierpień 2016 12:35

Zaczniemy? Ludzie szanujcie się! Chyba wam godności nie zabrali tymi bieda-wejściówkami dla mieszkańców. Miejcie honor.
mieszkaniec

04 Luty 2017 21:34

Usta samorządowa ,statut rady i jej regulamin stwierdza ,by każdy radny pełnił dyżur w danych dniach miesiąca miejscu i godzinie . Pytam gdzie jest grafik tych dyżurów . Powinien być wywieszony w gablocie ,na stronie Urzędu oraz Rady . Za to odpowiedzialny jest przewodniczący rady. Zaś przewodniczący i w-ce nie zawsze są obecni w dniach wyznaczonych przez siebie.
Zostaw komentarz